INFORMACJA DLA RODZICÓW

Klauzula ogólna przedszkole – Rodo

Opieka nad dziećmi, ich wielokierunkowy rozwój, to wspólny wysiłek rodziców i wychowawców. Dobry kontakt rodziców z wychowawcami i dyrekcją przedszkola jest bardzo istotnym elementem jego dobrego i skutecznego funkcjonowania. Dlatego Niepubliczne Przedszkole Kubuś Puchatek i Przyjaciele jest zawsze otwarte dla rodziców, a ich pomoc i zaangażowanie wysoko cenione.

W Przedszkolu istnieje dobrze rozwinięty system informowania rodziców o postępach dzieci, planach pracy na dany dzień, miesiąc i kalendarz pracy na cały rok. Rodzice otrzymują bieżące krótkie informacje na bazie codziennej o tym co działo się z ich dzieckiem danego dnia w przedszkolu, o jego radościach i troskach. Bieżące informacje dotyczące pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz organizacji przedszkola wywieszane są na tablicach ogłoszeń poszczególnych grup oraz na naszej stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy Rodziców

na uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA,

która odbędzie się

w dniu 01.10.2019 o godz. 15.00 .

Dzieci z grupy KRÓLICZKI oraz ciocie 🙂

W naszym przedszkolu zawitała JESIEŃ.

Przedszkolaki z najstarszej grupy postanowiły ją uwiecznić na swoich pracach . Oto krótka relacja 🙂

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu odbyły się fascynujące zajęcia” DNA ZABAWY” z p. Ania . Zajęcia te będą nam towarzyszyć przez cały rok szkolny . Nawet najmłodsze nasze przedszkolaki były nimi zachwycone 🙂

Dnia 06.09.2019 podczas omawiania tematu bezpieczeństwa w przedszkolu, odbyło się spotkanie z Panią Kinga Koluszenko, policjantka z lubońskiego komisariatu. Podczas zajęć dzieci dowiadywały się podstawowych informacji o znakach drogowych, sygnalizacji świetlnej, zebrze, odblaskach, a także o zasadach zachowania się w przedszkolu, tak, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Dziękujemy za odwiedziny i cenna lekcje!

Nasze przedszkole w tym roku szkolnym dołączyło do ogólnopolskiej akcji” Mały Miś w świecie literatury”, w ramach której przekazywana jest miłość do literatury najmłodszym dzieciom.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ I IMPREZ W PRZEDSZKOLU

KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE”

LP

DATA

NAZWA

2 WRZESIEŃ

Rozpoczęcie roku szkolnego

19 WRZESIEŃ

Dna zabawy

Ministerstwo motyli

1 PAŹDZIERNIK

11 PAŹDZIERNIK

Pasowanie na Przedszkolaka

Balik jesienny i fotograf

23 PAŹDZIERNIK 10.45

MULTIKINO

Dzień nauczyciela

4 LISTOPADA

5 LISTOPAD

TEATR „PERYPETIE PLUSZOWEGO MISIA”

Zdjęcia do kalendarza

20 LISTOPAD

Wycieczka do fabryki BOMBEK

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

5 GRUDZIEŃ

Zdjęcia z Mikołajem – MIKOŁAJKI

18,19,20 GRUDZIEŃ

Warsztaty świąteczne połączone z występami

20 GRUDNIEŃ

WIGILIA I SPOTKANIE Z GWIAZDOREM

22,23,24 STYCZEŃ

Występy z okazji Dnia Babci i Dziadka

10 LUTY

Balik karnawałowy

LUTY

LUTY

Warsztaty decupaqe TEMATYKA WIELKANOCNA

Dna zabawy

31 MARCA

PIERWSZY DZIEN WIOSNY

DZIEŃ KOBIET

TEATR „JAK ANIA ZŁOŚNICA ZOSTAŁ ZAJACZKIEM WIELKANOCNYM ”

19 KWIECIEŃ

21 KWIETNIA 10.45

ŚNIADANKO WIELKANOCNE -Króliczek Wielkanocny

MULTIKINO

12 MAJ

Fotograf zdjęcia grupowe i tablo

Warsztaty mydełkowe

WYCIECZKA DO JEDNOSTKI LOTNICZEJ KRZESINY

6 CZERWIEC

Festyn rodzinny

CZERWIEC

26 CZERWIEC

Pożegnanie starszaków

30 CZERWIEC

Przedszkole zastrzega sobie prawo do zmian w harmonogramie

Dni w których placówka jest nieczynna 2019/2020

Lp

1.

1.11.2019 Święto Zmarłych

2.

11.11.2019 Święto Niepodległości

23.12.2019-31.12.2019 Przerwa Świąteczna

6.01.2020 Trzech Króli

13.04.2020 Poniedziałek Wielkanocny

6.

1.05.2020 Święto Pracy

7.

11.06.-12.06.2020 Boże Ciało

8.

06.07-24.07.2020 PRZERWA WAKACYJNA

Nasze przedszkole w tym roku szkolnym bierze w wielu akcja społecznych :

ZDROWO I SPORTOWO

Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Chcemy pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach, na podstawie przygotowanych przez nas materiałów.Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiem. Padają w ostatnim czasie mity związane z traktowaniem sportu i ruchu, jako remedium na byle jakie odżywianie. Nie w ilości, a w jakości zarówno ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości.

AKCJA WSPIERAJĄCA FUNDACJE  DLA SZCZENIĄT JUDYTA

Jedyna w Polsce fundacja opiekująca się szczeniętami. Ratujemy życia najmniejszych psich przyjaciół, którzy w sposób tragiczny zostali potraktowani przez los.Bezdomne, porzucone, chore, wszystkie znajdą u nas swoją przystań, gdzie zostaną zaopiekowane, wyleczone oraz gdzie znajdzie im się domek – najlepszy ze wszystkich.Zajmujemy się również szczeniętami bardzo ciężko chorymi, po zapaleniach mózgu, z padaczką, z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, niechodzące, niewidzące, niesłyszące, bez łapek z różnymi wrodzonymi defektami.

U nas znajdują przystań, miłość i opiekę.

„DŹWIĘKOWE POCZTÓWKI Z EUROPY”.

W czwartki, o godzinie: 11:45-12:15

Daty i tematy koncertów na rok szkolny 2019/2020:

czwartek:

26.09 „Paryskie Piosenki”