CERAMIKA – KORZYŚCI DLA ROZWOJU DZIECKA

Praca z gliną wpływa korzystnie na harmonijny rozwój dzieci. Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie gliny to doskonałe wsparcie rozwoju małej motoryki dziecięcych dłoni i przygotowanie m.in. do nauki pisania. Jak wspomnieliśmy wyżej, to również cenne doświadczenie sensoryczne, które znakomicie stymuluje układ nerwowy.

Ponadto praca z gliną wycisza, uczy cierpliwości, umożliwia doskonalenie umiejętności koncentracji.

Z kolei z twórczego punktu widzenia, zajęcia ceramiczne rozwijają wyobraźnię i ekspresję plastyczną. Podczas zajęć dzieci wykorzystują specjalistyczne narzędzia, a także przedmioty z recyklingu. Dzięki temu uczą się znajdować nowe, kreatywne zastosowanie dla przeróżnych przedmiotów codziennego użytku.