GO4Robot już od ponad 4 lat uczy dzieci programowania i robotyki!

Naszym głównym celem jest nauka przez zabawę z pomocą najnowszych technologii . Z sukcesem uświadamiamy, że robotyka może być przystępna dla każdego. Warsztaty prowadzone są w oparciu o zestawy klocków oraz specjalistyczne oprogramowanie na licencji LEGO®. Różnorodne scenariusze zajęć i nowe rozwiązania technologiczne potrafią zainteresować każde dziecko

Jak wyglądają zajęcia?

Warsztaty trwają od 40 do 60 minut (w zależności od grupy wiekowej). Na każdej lekcji dzieci odkrywają 3 etapy robotyki:

I etap – Konstruowanie Robotów. Dzieci na podstawie specjalnych instrukcji budują roboty. Na tym etapie poznajemy tajniki takich przedmiotów jak mechanika i fizyka. Rozwijamy w ten sposób logiczne myślenia oraz pracę w grupach.

II etap – Czarowanie Robotów (Programowanie). Dzieci dostają od nas narzędzia w postaci laptopów wraz specjalnym oprogramowaniem firmy LEGO. Uczymy dzieci algorytmów, które pozwolą rozumieć otaczający nas świat. W części drugiej przekazujemy wiedzę z takich dziedzin jak: matematyka, informatyka.

III etap – Czas na wielki finał! W ostatnim etapie sprawdzamy efekt naszej pracy. Często nasi przyszli Inżynierowie wymieniają się uwagami odnośnie oprogramowania czy konstrukcji. Pokazujemy, że nauka to też fajna zabawa. Olbrzymią zaletą naszych warsztatów jest ich praktyczny efekt. Nad tym czuwają nasi inżynierowie z Politechniki.